Zapraszamy do lektury!
Czym są roboty ziemne?
Prace ziemne to integralna część większości projektów budowlanych. Od ich profesjonalnego wykonania zależy powodzenie całego przedsięwzięcia, dlatego warto zainwestować w usługi doświadczonej firmy. W artykule poznamy rodzaje sprzętu wykorzystywanego w trakcie takich prac oraz ich stosowanie.
Jak dbać o koparkę i zapewnić jej sprawne działanie?
Regularne przeglądy techniczne są podstawą właściwej eksploatacji koparki. Ich celem jest sprawdzenie stanu technicznego maszyny oraz wykrycie ewentualnych usterek. Przeglądy powinny być przeprowadzane przez wykwalifikowany personel serwisowy zgodnie z zaleceniami producenta, co zapewni skuteczne wykrywanie problemów i ich szybką naprawę.
Warto zadbać o regularne czyszczenie maszyny zarówno przed rozpoczęciem pracy, jak i po jej zakończeniu. Należy pamiętać o usunięciu wszelkich zabrudzeń, resztek gleby oraz kamieni, które mogą wpłynąć na jej sprawność oraz prowadzić do szybszego zużycia elementów.
Smarowanie to kluczowy element konserwacji koparki, który pozwala na zachowanie sprawności mechanizmów oraz minimalizuje ryzyko awarii. Należy regularnie sprawdzać stan smarów oraz wymieniać je zgodnie z zaleceniami producenta. Ponadto, warto pamiętać o smarowaniu punktów obrotowych oraz bolców, które związane są z ruchem maszyny.
6 symptomów świadczących o tym, że silnik ciężarówki wymaga remontu
Silnik to serce ciężarówki, odpowiedzialne za jej prawidłowe funkcjonowanie. Zaniedbanie stanu silnika i nieregularne serwisowanie go może prowadzić do kosztownych napraw oraz wpłynąć na bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego.
Jak utrzymać drogę w nienagannym stanie technicznym?
Zgodnie z prawem właściciel drogi dojazdowej, współwłaściciel lub korzystający ze służebności, powinien zadbać o prawidłowy stan techniczny drogi, niestanowiący zagrożenia dla pojazdów i ludzi oraz umożliwiający korzystanie z przejazdu. Co można zrobić, aby droga była w nienagannym stanie technicznym i służyła latami?
Zasady BHP przy pracy na podnośniku koszowym
Podnośnik koszowy umożliwia pracę na różnych wysokościach, najczęściej na otwartej przestrzeni. Z ich pomocą mogą być wykonywane takie prace, jak montaż billboardów, serwis ulicznych latarni i banerów reklamowych, remonty dachów, elewacji, mycie okien, montaże klimatyzacji, przycinanie drzew. Jak w przypadku każdej pracy na wysokości i z zastosowaniem urządzeń dźwigowych, konieczne jest spełnienie wymogów BHP.
W jakich typach prac wysokościowych stosuje się żurawie samojezdne?
Dźwigi samojezdne znajdują zastosowanie w pracach budowlanych i górniczych. Wykorzystywane są również w transporcie towarów. Są one doskonałym i niezbędnym rozwiązaniem przy pracach rozbiórkowych i konserwacyjnych. Stanowią sprzęt, który ułatwia wiele zadań i sprawia, że stają się one zdecydowanie bardziej bezpieczne.
Na czym polega zakuwanie przewodów hydraulicznych?
W przypadku praktycznie każdego rodzaju pojazdu mechanicznego podstawą ich prawidłowego działania jest sprawność i szczelność przewodów hydraulicznych. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie niezawodnej pracy układów hydraulicznych, przetłaczania olejów i substancji pochodnych w wielu urządzeniach i maszynach czy to w przemyśle budowlanym, czy motoryzacyjnym, czy też transporcie. Jak przebiega zakuwanie przewodów hydraulicznych?
Jak przycinać gałęzie na wysokości?
Tereny przydrożne, ale również wokół domów, często mają dookoła siebie drzewa, które rosnąc kilkadziesiąt lat wraz z powstającym, a następnie oddanym do użytku domem zaczynają zabierać potrzebną dla komfortowego użytkowania terenu przestrzeń. Niestety gabaryty drzew zwykle uniemożliwiają ich przycinanie sekatorami z poziomu gruntu. Konieczne w celach pielęgnacyjnych okazuje się wypożyczenie zwyżki — żurawia z podnośnikiem koszowym.